אודות

הקמת העמותה

עמותת מאור הלב נוסדה על ידי איש החסד הרב מימון אביטן שליט"א לפני למעלה מעשור

"החלטתי לפעול למען שוויון חברתי, החלטתי לשנות את המציאות ולסייע לילדים האלו בכל מחיר" כך מספר הרב אביטן שליט"א  על תחילת דרכה של עמותת "מאור הלב" אשר הוקמה קודם על מנת לתת מענה לילדים יתומים אשר נשארו ללא כל.

הרב אביטן שליט"א  החל לערוך מידי שנה אירוע פאר עבור ילדים יתומים ולשמחם באירוע שלעולם לא ישכח. את האירוע השנתי חוגגים הילדים באולם מפואר עם תזמורת חגיגית ורכבי שרד המובילים אותם אל האירוע. במעמד המצווה מקבלים הילדים סט טלית ותפילין מהודר ונהנים מאירוע חוויתי כמו כל ילד בישראל. "בשבילי זה ערך עליון" מספר הרב אביטן שליט"א  "השאיפה היא שכל ילד יתום במדינת ישראל ידע שיש כתובת ושאנו כאן בכדי לעזור לסייע והכל בחינם ובאהבה"

פעילות העמותה

עמותת מאור הלב הרחיבה את פעולותיה עם השנים והפכה להיות לבית עבור אלפי משפחות נזקקות ויד לעזרה עבור כל חולה. כיום עמותת מאור הלב מחלקת אלפי סלי מזון לאלפי בתי אב. חלוקת תלושי מזון שנתרמים ע"י איש העסקים הנדיב רמי לוי ומגיעים אל אלה אשר ידם אינה משגת.

העמותה פועלת לפני כל חג על מנת לתת מענה עבור אותם משפחות ומשפרת את כח האדם ומאות מתנדבים יוצאים מידי חג עם סלים המלאים בכל טוב על מנת למלאות את שולחנם של נזקקים, יתומים ואלמנות.

עמותת מאור הלב מושיטה יד עבור כל חולה. מתנדבי העמותה נשלחים לשמח את החולים ולדאוג לכל צרכם. מידי שנה העמותה שולחת משלוחי מנות עבור חולים שנשארים במיטתם ודואגת להם גם בימי החנוכה להדלקת נרות חגיגית ומשמחת.

העמותה דואגת לתרומות עבור ניתוחים מצילי חיים עבור חולים שאין ביכולתם לממן את אותם טיפולים. דרך עמותת מאור הלב החולים מקבלים מענה מקיף הכולל טיסות ומימון שהות החולה והמשפחה בארצות רחוקות אשר שם נזקק החולה לאותם טיפולים. מערך זה נאמד בסיוע של מאות אלפי שקלים. אך עמותת "מאור הלב" לא נרתעת מלהמשיך ולתת יד עבור כל יהודי.

רוח העמותה

עמותת מאור הלב משקפת את אחד מיסודות העולם היהודי ואימצה בכל ליבה את מושג "גמילות חסדים. תחת נשיאותו של איש החסד הרב מימון אביטן ובברכתם של גדולי ישראל אנו נותנים מענה לכל יהודי בכל מקום על פני תבל. בסיוע אישי, מימוני, ואכפתי. כי בשבילנו כל ישראל ערבים זה לזה.

אנו מזמינים אתכם להושיט יד ולהיות חלק ממערך ענק המציל נפשות ומשמח יתומים. 

כי על שלושה דברים העולם עומד. על התורה, על העבודה, ועל גמילות חסדים.

עזרו לנו לעזור לאלו שצריכים, תרמו לנו ככל שביכולתכם עבורנו זה תרומה ענקית!

כמה תרצו לתרום?